Finał IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
Kewin Stolarski z ZSCKU w Koninie wygrał IX Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną. Prawie 8 tys. uczestników do pokonania, 6 miesięcy logistycznych zmagań, 3 etapy i kilkadziesiąt zadań do rozwiązania – tak w skrócie prezentuje się droga Kewina do zwycięstwa w tegorocznej edycji konkursu. Uczeń III klasy już teraz zdobył symboliczny indeks na studia w Wyższej Szkole Logistyki.
31 marca nadszedł moment, na który z niecierpliwością oczekiwali wszyscy finaliści IX Olimpiady – w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród. W obecności sponsorów – przedstawicieli wiodących przedsiębiorstw logistycznych, władz i wykładowców Wyższej Szkoły Logistyki, przedstawicieli Instytutu Logistyki i Magazynowania, Fundacji GS1 Polska oraz mediów branżowych i edukacyjnych ogłoszono listę najlepszych młodych logistyków w kraju. Emocje towarzyszące finalistom były ogromne, tym bardziej, że dwudziestu z nich do ostatniej chwili nie wiedziało, które miejsca zajęli.
Zwycięzcą tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej został Kewin Stolarski z ZSCKU w Koninie. W nagrodę otrzymał m.in. symboliczny indeks i zwolnienie z opłat za studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki, zaświadczenie o zwolnieniu z części pisemnej egzaminu zawodowego, laptopa, zestaw SITA i komputerowy kurs językowy, płatne praktyki w firmie Kuehne + Nagel lub karnet edukacyjny na wybrane szkolenie, książki i inne upominki.
Zwycięzca IX edycji Olimpiady przyznaje, że logistyką zainteresował się… przez przypadek. Swoją przyszłość planował związać z ekonomią, jednak w szkole, do której aplikował, nie utworzono klasy o profilu ekonomicznym - tak Kewin trafił do klasy logistycznej. Zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie to dowód na to, że było to bardzo szczęśliwe zrządzenie losu. Wzruszony i zaskoczony zwycięzca powiedział, że już sam awans do najlepszej dwudziestki był dla niego ogromnym osiągnięciem.
2. miejsce w IX edycji zajął Kacper Potocki z Sokołowa Podlaskiego. Najlepszą trójkę zamyka Paweł Słoński z Wołomina. Najlepszą szkołą IX edycji został Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Opocznie – aż pięcioro uczniów z tej szkoły znalazło się w tegorocznym finale, w tym troje w najlepszej dwudziestce.
IX edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej pod wieloma względami była wyjątkowa. W tegorocznym konkursie wystartowała rekordowa liczba 7806 uczestników. Eliminacje szkolne przeprowadzono w 316 placówkach edukacyjnych. Etap okręgowy to 712 uczestników rozwiązujących logistyczne testy wielokrotnego wyboru. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 60 najwybitniejszych młodych logistyków z całego kraju. Tak znaczący sukces to mocny punkt w CV, który wielu finalistom może otworzyć drzwi do kariery zawodowej, o czym podczas Gali opowiedzieli zwycięzcy II i III edycji logistycznego konkursu. Szczepan Górtowski pracuje obecnie na stanowisku Specjalisty ds. Prognoz i Analiz w przedsiębiorstwie Żabka Polska, natomiast Artur Rona jest Specjalistą ds. Logistyki w firmie Nagel Polska.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna organizowana jest już od 2008 roku, a każda edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Celem konkursu jest rozwijanie logistycznych pasji oraz promowanie młodych logistycznych talentów. Olimpiada została na stałe umieszczona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.
IX Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna nie odbyłaby się bez wsparcia patronów, sponsorów i fundatorów nagród, którzy chętnie i aktywnie angażują się w kształcenie przyszłej kadry logistycznej. Patronat Honorowy nad IX edycją objął Minister Edukacji Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Patronat Merytoryczny sprawował Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Sponsorami konkursu były wiodące przedsiębiorstwa z branży TSL. Sponsorzy złoci to: IMPERIAL Logistics, Grupa Wędzikowski, DPD Polska, JAS-FBG, MAHLE Behr Ostrów Wielkopolski, Dachser, STILL, Transics International, TimoCom. Wśród sponsorów srebrnych znaleźli się: PKN EPAL, DHL Parcel i PEKAES. Partnerem Olimpiady była firma TSLogistic. Sponsorzy brązowi to: GLS, L-Systems, WTB Kancelaria Brokerska i Transmeble International.
W zależności od zajętego miejsca finaliści mogli liczyć na atrakcyjne upominki, których część przygotowali fundatorzy nagród. Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY przekazało zestaw SITA oraz komputerowe kursy językowe. Najlepsza piątka IX edycji będzie mogła skorzystać z płatnych praktyk lub wybranych szkoleń, ufundowanych przez firmę Kuehne + Nagel. Firma Emapa przekazała zestaw programów Transport+, który trafił w ręce przedstawiciela najlepszej szkoły IX edycji. Atrakcyjne książki ufundowali: Aviation Consulting, Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Fundacja GS1 Polska.
[ WSL ]
« powrót