Niemiecki Trucking-Startup z nagrodą European Startup Prize for Mobility
O nagrodę, która po raz pierwszy została przyznana przez Parlament Europejski i Komisję Europejską, ubiegało się ponad 500 startupów z całej Europy. Jury najwyższej klasy, składające się z przedstawicieli UE i znanych firm, takich jak Boston Consulting Group i Europcar, wybrało dziesięciu finalistów, którzy zaprezentowali swoje rozwiązania w zakresie mobilności podczas wieczornej imprezy w Brukseli.
Jury nominowało Cargonexx jako jedyną niemiecką firmę do pierwszej dziesiątki. W rezultacie Cargonexx zdołał się obronić. Niemiecki start-up z siedzibą w Hamburgu, z usług którego korzystają notabene liczni polscy przedsiębiorcy, jest obecnie jednym z czterech zwycięzców trofeum UE i otrzyma wsparcie prawne i doradztwo strategiczne w zakresie rozwoju swojej europejskiej działalności.
Udało nam się przekonać jury europejskie do idei o Cargonexx, co zawdzięczamy nie tylko modelowi biznesowemu, ale również naszemu zespołowi, który z pasją pracuje na sukces Cargonexx. Nasze usługi są atrakcyjne zarówno dla spedytorów ładunków, ale również oferują większą efektywność firmom przewozowym i dugotrwałe korzyści, które czerpią wszyscy użytkownicy dróg – a zatem Cargonexx to rozwiązanie korzystne dla wszystkich stron, tzw. rozwiązanie win-win-win - powiedział Rolf-Dieter Lafrenz, CEO Cargonexx.
Nagroda „European Startup Prize for Mobility” została utworzona w 2017 r. przez Parlament Europejski i Komisję Europejską w celu promowania najlepszych startupów z dziedziny mobilności. Nagrodę wspierają takie firmy jak Boston Consulting Group i doświadczeni założyciele różnych przedsiębiorstw, np. Frédéric Mazzella, który w 2006 roku założył firmę BlaBlaCar. Czterech laureatów nagrody otrzymło wsparcie prawne od kancelarii Grimaldi oraz doradztwo strategiczne od Boston Consulting Group. Ponadto wszyscy finaliści konkursu mają możliwość zaprezentowania się w tym roku na wiodących europejskich konferencjach technicznych.
Cargonexx jest jedną z pierwszych firm, które wykorzystują sztuczną inteligencję w transporcie drogowym, dzięki czemu jest w stanie zredukować liczbę przejazdów pustych ciężarówek. Do tej technologii przekonało się również dziesięcioosobowe jury w Brukseli. Celem nagrody jest promowanie przełomowych innowacji, które mogą zmienić mobilną sytuację w Europie i na świecie. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w historycznej Bibliotece Solvay w Leopoldpark w Brukseli i została otwarta przez Violetę Bulc, komisarz Uni Europejskiej ds. transportu.
[ info. pras. Cargonexx ]
« powrót