Ponad 2,5 mln t towarów w 2017 r.
Dobre wyniki lotniczego przewoźnika cargo
W ubiegłym roku terminale linii lotniczych Emirates SkyCargo na lotniskach Dubai International (DXB) i Dubai World Central (DWC) obsłużyły łącznie ponad 2,5 mln t towarów.
Do tych dobrych wyników przewoźnika, połączonych z ożywieniem na globalnym rynku lotniczych przewozów cargo, przyczyniło się wprowadzenie specjalistycznych, zindywidualizowanych rozwiązań transportowych dla różnych gałęzi przemysłu oraz stałe inwestycje w infrastrukturę.
Linie wprowadziły szereg rozwiązań w zakresie transportu lotniczego dla różnych gałęzi przemysłu, w tym Emirates Pharma, Emirates Wheels i Emirates Fresh.
Farmaceutyki. Usługa Emirates Pharma opracowana z myślą o bezpiecznym przewozie leków wrażliwych na temperatury została dobrze przyjęta przez branżę farmaceutyczną na całym świecie. Od chwili jej wprowadzenia ilość tego typu towarów wzrosła o 38%. Ponadto przewoźnik nawiązał współpracę z firmą DuPont przy opracowaniu nowej powłoki ochronnej White Cover Xtreme, która zapewnia skuteczniejszą ochronę ładunku przed ciepłem, zimnem i wilgocią.
Linie dysponują także infrastrukturą przeznaczoną do bezpiecznego transportu leków ratujących życie, która otrzymała certyfikat zgodności ze standardami dotyczącymi dobrej praktyki dystrybucyjnej (GDP) UE.
Fresh i automotive. Usługa Emirates Fresh ułatwia z kolei przewóz owoców, warzyw, kwiatów i innych produktów łatwo psujących się, w tym świeżych ryb i mięsa. W 2017 r. linie przetransportowały blisko 285 tys. t towarów łatwo psujących się w ramach swojej globalnej siatki połączeń. Jeśli chodzi o ten segment duże znaczenie dla przewoźnika ma zwłaszcza współpraca z branżą kwiaciarską.
Od czasu wprowadzenia usługi Emirates Wheels linie Emirates SkyCargo przewożą blisko 150 samochodów miesięcznie, nie tylko w szczytowym sezonie letnim, ale również w pozostałej części roku. Oprócz klientów indywidualnych, przewoźnik obsługuje również największych producentów i dystrybutorów samochodów, przewożąc auta luksusowe i klasy premium.
W maju zeszłego roku linie nawiązały pierwszą w swoim rodzaju strategiczną współpracę operacyjną z liniami Cargolux. Umowa między przewoźnikami obejmuje różne aspekty operacyjne, m.in. porozumienia block space i interline, czarter samolotów i połączenia między lotniskami. Z kolei w październiku obie te firmy zawarły porozumienie code-share na połączenia cargo. Linie Emirates SkyCargo czarterują jeden samolot towarowy Boeing 747 linii Cargolux w pełnym wymiarze od czerwca 2017 r.
W segmencie e-commerce przewoźnik cargo zawarł umowę ze strefą Dubai CommerCity w celu opracowania nowych rozwiązań dla globalnej branży e-commerce i wzmocnienia pozycji Dubaju jako światowego ośrodka handlu elektronicznego.
Oferowanie i siatka połączeń. Oprócz usług cargo w rejsach realizowanych przez flotę 269 szerokokadłubowych samolotów pasażerskich, linie Emirates SkyCargo dysponują flotą samolotów towarowych złożoną z 13 Boeingów 777-F i jednego Boeinga 747-400ERF. Przewoźnik planuje powiększyć ją ponad dwukrotnie do roku 2020. I tak obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 244 samolotów o wartości ponad 95 mld dol. W roku 2017 flota przewoźnika przetransportowała towary do przeszło 140 kierunków, zarówno w ramach połączeń regularnych, jak i czarterowych.
Oprócz otwarcia regularnych połączeń towarowych do Luksemburga w czerwcu ubiegłego roku, przewoźnik zwiększył także częstotliwość lotów towarowych do Hong-Kongu z 22 do 26 tygodniowo.
Wśród nietypowych pasażerów i towarów transportowanych przez samoloty towarowe Emirates znalazły się m.in. konie, luksusowe auta, łodzie, sprzęt ciężki i silniki samolotowe.
« powrót